Informacje na temat edytora Richtext HTML

Dostępność: Masz wyłączony edytor HTML w swoim profilu użytkownika

Edytor Richtext HTML tworzy standardowy kod HTML, udostępniając interfejs edytora tekstowego osadzony w Twojej stronie WWW, umożliwiający intuicyjną edycję tekstu.

Poza formatowaniem tekstu, edytor ten posiada szereg dodatkowych funkcji, które mogą okazać się przydatne.

Wklejanie tekstu z innych aplikacji

    Możesz wycinać i wklejać wzbogacony tekst z innych aplikacji Windows, takich jak Microsoft Word, bezpośrednio do edytora Richtext HTML, bez utraty formatowania. W tym celu skorzystaj ze standardowego menu wycinania i wklejania tekstu w Twojej przeglądarce (lub Ctrl-C i Ctrl-V).

Wstawianie grafiki

    Jeżeli dysponujesz grafiką już opublikowaną w sieci i dostępną poprzez adres URL, możesz ją dołączyć do swoich tekstów używając przycisku "Insert image" (Wstaw rysunek).

Wstawianie tabel

    W celu lepszego rozmieszczenia swoich tekstów, możesz wykorzystać przycisk "Insert table" (Wstaw tabele) znajdujący się na pasku narzędzi.

Wstawianie odnośników

    W celu utworzenia nowego odnośnika najpierw wprowadĽ tekst, który ma zostać odnośnikiem. Następnie zaznacz go i kliknij na przycisk "Insert link" (Wstaw odnośnik) na pasku narzędzi. Wpisz odpowiedni adres URL i odnośnik jest gotowy!

Wstawianie emotikon

    W celu osadzenia tych ikonek w swoim tekście, kliknij na ikonę emotikon na pasku narzędzi. Pojawi się okno dialogowe, z którego możesz wybrać poniższe emotikony. (Zamiast tego, możesz po prostu umieścić w tekście odpowiedni kod, który zostanie zamieniony na emotikonę gdy tekst będzie wyświetlony).

    Uśmiech :-)
    Szeroki uśmiech :-D
    Puszczenie oczka ;-)
    Mieszane uczucia :-/
    Zastanowienie się V-.
    Języczek :-P
    'Równy gość' B-)
    Zadowolenie ^-)
    Wytrzeszczone oczy 8-)
    Zaskoczenie 8-o
    Smutek :-(
    Nieśmiałość 8-.
    Rumieniec :-I
    Buziaki :-X
    Klaun :o)
    Podbite limo P-|
    Złość 8-[
    Martwy xx-P
    Senny |-.
    Diabełek }-]

Spis wszystkich plików pomocy